دانلود آهنگ هالووین ریمیکس ۲۰۲۱

4.6/5 - (270 امتیاز)
دانلود آهنگ هالووین ریمیکس 2021

نام اثر : هالووین

هنرمند (ها) : ریمیکس پاپ 2021

تاریخ انتشار: آبان 1400

ژانر: پاپ

رده سنی : +7 سال

توضیحات : آهنگ ریمیکس هالووین از خواننده های پاپ فارسی

فعالیت رسانه هیتصدا شامل موزیک های سیاسی، مبتذل نمی‌باشد.

۴.۶/۵ - (۲۷۰ امتیاز)

تاریخچه هالووین

هالووین تعطیلاتی است که هر سال در ۳۱ اکتبر جشن گرفته می‌شود, و هالووین ۲۰۲۱ در روز یکشنبه, ۳۱ اکتبر برگزار می‌شود. این سنت از جشن باستانی سلتی Samhain سرچشمه می‌گیرد, زمانی که مردم برای دفع ارواح, آتش روشن می‌کردند و لباس می‌پوشیدند.

در قرن هشتم, پاپ گریگوری سوم, اول نوامبر را به عنوان زمانی برای ادای احترام به تمام مقدسین تعیین کرد. به زودی, روز همه مقدسین برخی از سنت های سامهین را در بر گرفت. عصر قبل از آن به عنوان شب یادگاران و بعداً هالووین شناخته می شد. با گذشت زمان، هالووین به روزی از فعالیت‌هایی مانند حقه‌بازی، حکاکی کردن فانوس‌های جک، مجالس جشن، پوشیدن لباس‌ها و خوردن غذا تبدیل شد.

ریشه های باستانی هالووین

ریشه هالووین به جشنواره باستانی سلتیک Samhain (که sow-in تلفظ می شود) برمی گردد. سلت‌ها که ۲۰۰۰ سال پیش، عمدتاً در منطقه‌ای می‌زیستند که اکنون ایرلند، بریتانیا و شمال فرانسه است، سال نو خود را در اول نوامبر جشن گرفتند.

این روز پایان تابستان و برداشت محصول و آغاز زمستان تاریک و سرد بود، زمانی از سال که اغلب با مرگ انسان همراه بود. سلت ها بر این باور بودند که در شب قبل از سال جدید، مرز بین دنیای زنده ها و مردگان محو می شود. در شب ۳۱ اکتبر آنها سامهین را جشن گرفتند، زمانی که اعتقاد بر این بود که ارواح مردگان به زمین بازگشتند.

سلت ها علاوه بر ایجاد مشکل و آسیب رساندن به محصولات، فکر می کردند که حضور ارواح ماورایی، پیش بینی آینده را برای درویدها یا کاهنان سلتی آسان می کند. برای مردمی که کاملاً به دنیای بی ثبات طبیعی وابسته بودند، این پیشگویی ها منبع مهمی از آسایش در طول زمستان طولانی و تاریک بودند.

برای بزرگداشت این رویداد، درویدها آتش‌های مقدس عظیمی ساختند، جایی که مردم برای سوزاندن محصولات و حیوانات به عنوان قربانی برای خدایان سلتی جمع می‌شدند. در طول جشن، سلت‌ها لباس‌هایی می‌پوشیدند که معمولاً از سر و پوست حیوانات تشکیل می‌شد و سعی می‌کردند از بخت یکدیگر خبر دهند.

هنگامی که جشن به پایان رسید، آنها آتش اجاق خود را که زودتر آن شب خاموش کرده بودند، از آتش مقدس دوباره روشن کردند تا در زمستان آینده از آنها محافظت کنند.

آیا می دانستید؟ یک چهارم کل آب نبات های فروخته شده سالانه در ایالات متحده برای هالووین خریداری می شود.

تا سال ۴۳ پس از میلاد، امپراتوری روم اکثر قلمرو سلتیک را تسخیر کرده بود. در طول ۴۰۰ سالی که آنها بر سرزمین های سلتیک حکومت کردند، دو جشن با منشأ رومی با جشن سنتی سلتی Samhain ترکیب شد.

اولین روز Feralia بود، روزی در اواخر اکتبر که رومی‌ها به طور سنتی درگذشت مردگان را گرامی داشتند. روز دوم روز بزرگداشت پومونا، الهه رومی میوه ها و درختان بود. نماد پومونا سیب است، و ادغام این جشن در Samhain احتمالاً سنت بوق زدن برای سیب را توضیح می دهد که امروزه در هالووین انجام می شود.

 لباس‌های هالووین که در طول اعصار پنهان، ترسناک و هیجان‌زده بودند

در اوایل قرن بیستم، لباس‌های هالووین برای تم‌های شبح‌آمیز (برخلاف رویدادهای کنونی) طراحی می‌شد و عمدتاً خانگی بود.

در اینجا، زنانی که لباس جادوگران را پوشیده اند، برای یک پرتره هالووین، در حدود سال ۱۹۱۰ صف می کشند.

گرافیک ماورایی/گتی ایماژ

هدف لباس‌های اولیه لزوماً لباس پوشیدن به عنوان یک موجود یا شخصیت خاص نبود، بلکه هدف پنهان کردن هویت شخصی به شیوه‌ای شبح‌آمیز بود که مضامینی مانند ارواح، جادوگران، گربه‌های سیاه یا ماه را برانگیخت.

مردی با لباس گربه برای هالووین، در حدود سال ۱۹۲۰.

روز همه مقدسین

در ۱۳ مه ۶۰۹ پس از میلاد، پاپ بونیفایس چهارم، پانتئون را در رم به افتخار همه شهدای مسیحی وقف کرد و جشن کاتولیک روز همه شهدا در کلیسای غربی برپا شد. پاپ گرگوری سوم بعداً جشنواره را گسترش داد و همه مقدسین و همچنین همه شهدا را در بر گرفت و مراسم را از ۱۳ می به ۱ نوامبر منتقل کرد.

در قرن نهم، نفوذ مسیحیت به سرزمین‌های سلتی گسترش یافت، جایی که به تدریج با آیین‌های سلتی ترکیب شد و جایگزین آن شد. در سال ۱۰۰۰ پس از میلاد، کلیسا روز ۲ نوامبر را روز تمام روح، روز بزرگداشت مردگان نامید. امروزه به طور گسترده اعتقاد بر این است که کلیسا در تلاش بود جشن سلتیک مردگان را با یک تعطیلات مرتبط و مورد تایید کلیسا جایگزین کند.

روز همه روح‌ها مشابه سامهین، با آتش‌افشانی‌های بزرگ، رژه‌ها و پوشیدن لباس‌های مقدس، فرشتگان و شیاطین جشن گرفته می‌شد. جشن روز همه مقدسین را All-hallows یا All-hallowmas (از انگلیسی میانه Alholowmesse به معنای روز همه مقدسین) نیز می نامیدند و شب قبل از آن، شب سنتی Samhain در مذهب سلتیک، شروع به نامیدن All-Hallows کرد. حوا و در نهایت هالووین.

چگونه کلیسای کاتولیک اولیه هالووین را مسیحی کرد

هالووین به آمریکا می آید

جشن هالووین در نیوانگلند مستعمره‌ای به دلیل سیستم‌های اعتقادی سخت پروتستان در آنجا بسیار محدود بود. هالووین در مریلند و مستعمرات جنوبی بسیار رایج بود.

همانطور که باورها و آداب و رسوم اقوام مختلف اروپایی و سرخپوستان آمریکایی درهم آمیخته شد، یک نسخه مشخص آمریکایی از هالووین شروع به ظهور کرد. اولین جشن‌ها شامل «پارتی‌های بازی» بود که رویدادهای عمومی برای جشن برداشت محصول برگزار می‌شد. همسایه ها داستان مردگان را به اشتراک می گذاشتند، بخت و اقبال یکدیگر را می گفتند، می رقصیدند و آواز می خواندند.

آیا می دانستید؟ افراد بیشتری برای حیوانات خانگی خود لباس می خرند. آمریکایی ها در سال ۲۰۱۹ ۴۹۰ میلیون دلار برای لباس حیوانات خانگی خود هزینه کردند که بیش از دو برابر هزینه ای که در سال ۲۰۱۰ خرج کردند.

جشن‌های هالووین استعماری همچنین با بیان داستان‌های ارواح و انواع شیطنت‌ها همراه بود. در اواسط قرن نوزدهم، جشن های سالانه پاییزی رایج بود، اما هالووین هنوز در همه جای کشور جشن گرفته نمی شد.

در نیمه دوم قرن نوزدهم، آمریکا پر از مهاجران جدید شد. این مهاجران جدید، به ویژه میلیون ها ایرلندی که از قحطی سیب زمینی ایرلندی گریختند، به محبوبیت جشن هالووین در سطح ملی کمک کردند.

 هیولاها در کاخ سفید: بهترین لباس های هالووین ریاست جمهوری

پاتریشیا نیکسون، همسر معاون رئیس جمهور وقت، ریچارد نیکسون، به همراه دخترانش پاتریشیا ۸ ساله و جولیای ۶ ساله در هالووین، ۱۹۵۴. خانم نیکسون لباس ها را خودش ساخت.

پرزیدنت کندی با فرزندانش کارولین و جان جونیور با لباس های هالووین، ۱۹۶۳ از خنده لذت می برد.

تاریخچه ترفند یا درمان

آمریکایی ها با وام گرفتن از سنت های اروپایی شروع به پوشیدن لباس کردند و خانه به خانه رفتند و غذا یا پول خواستند، عملی که در نهایت به سنت امروزی تبدیل شد. زنان جوان بر این باور بودند که در روز هالووین می‌توانند نام یا ظاهر شوهر آینده‌شان را با ترفندهایی با کاموا، پارگی سیب یا آینه بشناسند.

چگونه ترفند کردن به یک سنت هالووین تبدیل شد

در اواخر دهه ۱۸۰۰، حرکتی در آمریکا انجام شد تا هالووین را به تعطیلاتی تبدیل کند که بیشتر در مورد اجتماعات و همسایگی‌ها باشد تا ارواح، شوخی‌ها و جادوگری. در آغاز قرن، مهمانی های هالووین برای کودکان و بزرگسالان رایج ترین روش برای جشن گرفتن این روز شد. مهمانی ها بر بازی ها، غذاهای فصل و لباس های جشن متمرکز بودند.

والدین توسط روزنامه ها و رهبران جامعه تشویق شدند تا هر چیزی “ترسناک” یا “غم انگیز” را از جشن های هالووین حذف کنند. به دلیل این تلاش ها، هالووین بیشتر رنگ های خرافی و مذهبی خود را در آغاز قرن بیستم از دست داد.

مهمانی های هالووین

در دهه‌های ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰، هالووین به یک تعطیلات سکولار اما جامعه‌محور تبدیل شده بود و رژه‌ها و مهمانی‌های هالووین در سطح شهر به عنوان سرگرمی‌های برجسته در آن حضور داشتند. علیرغم بهترین تلاش‌های بسیاری از مدارس و جوامع، خرابکاری‌ها در طول این مدت در برخی از جشن‌ها در بسیاری از جوامع آغاز شد.

در دهه ۱۹۵۰، رهبران شهر با موفقیت خرابکاری را محدود کردند و هالووین تبدیل به تعطیلاتی شد که عمدتاً به جوانان اختصاص داشت. با توجه به تعداد بالای کودکان خردسال در دهه پنجاه، مهمانی‌ها از مراکز مدنی شهر به کلاس درس یا خانه منتقل شدند، جایی که می‌توانستند راحت‌تر در آنجا جای بگیرند.

بین سال‌های ۱۹۲۰ و ۱۹۵۰، روش چند صد ساله حیله‌بازی نیز احیا شد. ترفند یا درمان روشی نسبتاً ارزان برای کل جامعه برای به اشتراک گذاشتن جشن هالووین بود. در تئوری، خانواده‌ها همچنین می‌توانند با دادن خوراکی‌های کوچک به بچه‌های محله از حقه بازی‌هایشان جلوگیری کنند.

بنابراین، یک سنت جدید آمریکایی متولد شد و به رشد خود ادامه داد. امروزه، آمریکایی‌ها سالانه حدود ۶ میلیارد دلار برای هالووین خرج می‌کنند که آن را به دومین تعطیلات تجاری بزرگ این کشور پس از کریسمس تبدیل می‌کند.

بیشتر بخوانید: تاریخ خالی از سکنه آب نبات هالووین

فیلم های هالووین

وقتی صحبت از موفقیت تجاری شد، فیلم‌های ترسناک هالووین سابقه طولانی در فروش باکس آفیس دارند. فیلم‌های کلاسیک هالووین شامل فرانچایز «هالووین» است که بر اساس فیلم اصلی محصول ۱۹۷۸ به کارگردانی جان کارپنتر و با بازی دونالد پلینس، نیک کسل، جیمی لی کرتیس و تونی موران ساخته شده است. در «هالووین» پسر جوانی به نام مایکل مایرز خواهر ۱۷ ساله‌اش را می‌کشد و متعهد به زندان می‌شود تا در نوجوانی در شب هالووین فرار کند و به دنبال خانه قدیمی‌اش و یک هدف جدید باشد. دنباله مستقیم «هالووین» با بازی جیمی لی کرتیس و نیک کسل در سال ۲۰۱۸ منتشر شد. دنباله آن – «هالووین می کشد»، دوازدهمین فیلم از مجموعه کلی «هالووین» – در سال ۲۰۲۱ اکران شد.

«هالووین» که یک فیلم ترسناک کلاسیک تا موسیقی متن ترسناکش به حساب می‌آید، الهام‌بخش دیگر «فیلم‌های اسلشر» نمادین مانند «جیغ»، «کابوس در خیابان الم» و «جمعه ۱۳» بود. بیشتر فیلم‌های خانواده‌پسند هالووین شامل «Hocus Pocus»، «The Nightmare Before Christmas»، «Beetlejuice» و «It’s the Great Pumpkin، Charlie Brown» هستند.

 داستان‌های واقعی پشت فیلم‌های ترسناک کلاسیک

چگونه می توان یک داستان ترسناک را ترسناک تر کرد؟ فقط بگویید “بر اساس یک داستان واقعی” است. در آگوست ۱۹۴۹، واشنگتن پست حداقل دو داستان درباره جن‌گیری یک پسر ۱۴ ساله در مریلند منتشر کرد. این داستان الهام‌بخش رمان «جن‌گیر» نویسنده ویلیام پیتر بلاتی در سال ۱۹۷۱ بود که پایه‌ای برای فیلم سال ۱۹۷۳ بود.

مجموعه اورت

فیلم آلمانی ۱۹۲۲ Nosferatu: A Symphony of Horror، نمایش غیرمجاز رمان دراکولا برام استوکر در سال ۱۸۹۷ است. داستان موجودات مرده ای که از زنده ها تغذیه می کنند بسیار طولانی تر از رمان استوکر بوده است.

مجموعه اورت

کیک همه سولز روز و سول

سنت آمریکایی هالووین در ترفند کردن احتمالاً به اولین رژه روز All Souls در انگلستان برمی گردد. در طول جشن‌ها، شهروندان فقیر برای غذا گدایی می‌کردند و خانواده‌ها در ازای وعده دعا برای بستگان مرده خانواده، شیرینی‌هایی به نام «کیک روح» به آنها می‌دادند.

توزیع کیک های روح توسط کلیسا به عنوان راهی برای جایگزینی روش باستانی ترک غذا و شراب برای ارواح سرگردان تشویق شد. این عمل که از آن به عنوان «نفس رفتن» یاد می‌شد، در نهایت توسط کودکانی که از خانه‌های همسایگی خود دیدن می‌کردند و به آنها آبغوره، غذا و پول می‌دادند، انجام شد.

سنت پوشیدن لباس برای هالووین ریشه اروپایی و سلتیکی دارد. صدها سال پیش، زمستان زمانی نامشخص و ترسناک بود. ذخایر غذا اغلب کم می‌شد و برای بسیاری از مردمی که از تاریکی می‌ترسیدند، روزهای کوتاه زمستان مملو از نگرانی دائمی بود.

در روز هالووین، زمانی که اعتقاد بر این بود که ارواح به دنیای زمین باز می گردند، مردم فکر می کردند که اگر خانه های خود را ترک کنند با ارواح روبرو خواهند شد. برای جلوگیری از شناسایی شدن توسط این ارواح، مردم هنگام خروج از خانه پس از تاریک شدن هوا ماسک می پوشند تا ارواح آنها را با ارواح همنوع اشتباه بگیرند.

در روز هالووین، مردم برای اینکه ارواح را از خانه‌هایشان دور نگه دارند، کاسه‌های غذا را بیرون از خانه‌هایشان قرار می‌دادند تا ارواح را آرام کنند و از تلاش آنها برای ورود جلوگیری کنند.

 ۸ مورد از افسانه های عامیانه هالووین

تصاویر جادوگران در طول تاریخ به اشکال مختلف ظاهر شده اند، از زنان زگیل زگیل زگیل زگیل و شرور که روی دیگ مایعی در حال جوشیدن جمع شده اند تا موجوداتی قورباغه و قلقلک که سوار بر جاروهایی با کلاه نوک تیز در آسمان سوار می شوند. اما تاریخ واقعی جادوگران تاریک است و به حدود ۹۰۰ سال قبل از میلاد برمی گردد.

کرونیکل/علمی

خون آشام ها موجوداتی شیطانی و افسانه ای هستند که در شب در جستجوی قربانیان برای خون خود پرسه می زنند. تاریخ خون‌آشام‌ها که اغلب با کنت دراکولا، موضوع افسانه‌ای رمان حماسی ۱۸۹۷ برام استوکر، دراکولا مرتبط است، مدت‌ها قبل از تولد استوکر آغاز شد. این شخصیت‌های تاریک به اساطیر یونان باستان برمی‌گردند و تجسم خرافاتی هستند که در قرون وسطی رشد می‌کرد.

گربه های سیاه و ارواح در هالووین

هالووین همیشه تعطیلاتی پر از رمز و راز، جادو و خرافات بوده است. این جشنواره به عنوان یک جشنواره پایان تابستان سلتی آغاز شد که در طی آن مردم احساس نزدیکی به اقوام و دوستان فوت شده داشتند. برای این ارواح دوستانه، آن‌ها محل‌هایی را روی میز شام می‌گذاشتند، خوراکی‌هایی را در آستانه درها و کنار جاده گذاشتند و شمع‌هایی روشن کردند تا به عزیزان کمک کنند راه خود را به دنیای ارواح بازگردند.

ارواح هالووین امروزی اغلب ترسناک‌تر و بدخواه‌تر به تصویر کشیده می‌شوند و آداب و رسوم و خرافات ما نیز ترسناک‌تر هستند. ما از تلاقی گربه‌های سیاه اجتناب می‌کنیم، زیرا می‌ترسیم این گربه‌ها برای ما بدشانسی بیاورند. این ایده ریشه در قرون وسطی دارد، زمانی که بسیاری از مردم معتقد بودند که جادوگران با تبدیل کردن خود به گربه‌های سیاه از شناسایی اجتناب می‌کنند.

چرا گربه‌های سیاه با بدشانسی مرتبط هستند

سعی می کنیم به همین دلیل زیر نردبان راه نرویم. این خرافات ممکن است از مصریان باستان آمده باشد، که معتقد بودند مثلث ها مقدس هستند (همچنین ممکن است ارتباطی با این واقعیت داشته باشد که راه رفتن زیر یک نردبان خمیده نسبتاً ناامن است). و در حوالی هالووین، ما سعی می کنیم از شکستن آینه ها، پا گذاشتن روی شکاف های جاده یا ریختن نمک خودداری کنیم.

خواستگاری هالووین و آیین های کمتر شناخته شده

اما در مورد سنت ها و باورهای هالووین که حقه بازان امروزی همه چیز را فراموش کرده اند، چطور؟ بسیاری از این آیین های منسوخ شده به جای گذشته بر آینده و به جای مرده ها بر زنده ها متمرکز شده اند.

به ویژه، بسیاری از آنها با کمک به زنان جوان در شناسایی همسران آینده خود و اطمینان دادن به آنها که روزی – با شانس، تا هالووین آینده – ازدواج خواهند کرد، کار می کردند. در ایرلند قرن هجدهم، یک آشپز خواستگار ممکن است در شب هالووین حلقه‌ای را در پوره سیب‌زمینی‌هایش دفن کند، به این امید که عشق واقعی را برای غذاخوری که آن را پیدا کرده است به ارمغان بیاورد.

در اسکاتلند، فالگیرها توصیه کردند که یک زن جوان واجد شرایط برای هر یک از خواستگارانش یک فندق نام ببرد و سپس آجیل را داخل شومینه بیندازد. داستان از این قرار است که مهره ای که به جای ترکیدن یا منفجر شدن به خاکستر تبدیل شد، نشان دهنده شوهر آینده دختر بود. (در برخی از نسخه‌های این افسانه، برعکس بود: مهره‌ای که سوخت، نماد عشقی بود که دوام نمی‌آورد.)

در داستان دیگری آمده است که اگر زن جوانی در شب هالووین قبل از خواب یک معجون شکری از گردو، فندق و جوز هندی بخورد، خواب شوهر آینده خود را می بیند.

زنان جوان پوست سیب را روی شانه های خود می انداختند، به این امید که پوست سیب به شکل حروف اول شوهر آینده شان روی زمین بیفتد. سعی کردند با نگاه کردن به زرده‌های تخم‌مرغی که در یک کاسه آب شناور بودند، در مورد آینده خود بیاموزند و در اتاق‌های تاریک مقابل آینه‌ها ایستادند، شمع‌ها را در دست داشتند و از بالای شانه‌های خود به دنبال صورت شوهرانشان نگاه کردند.

مناسک دیگر رقابتی تر بود. در برخی از مهمانی های هالووین، اولین مهمانی که در شکار شاه بلوط حفره ای پیدا می کند، اولین کسی است که ازدواج می کند. در برخی دیگر، اولین سیب‌باز موفق اولین کسی است که در راهرو قرار می‌گیرد.

البته، چه بخواهیم نصیحت عاشقانه بخواهیم و چه بخواهیم از هفت سال بدشانسی جلوگیری کنیم، هر یک از این خرافات هالووین به حسن نیت همان «ارواح» متکی است.

_______________________________________________________________________________________________

در این مجموعه دانلود آهنگ هالووین ریمیکس ۲۰۲۱ را گردآوری نمودیم. که در آبان ماه فصل پاییز تاریخ ۱۴۰۰/۸/۹به انتشار رسید.

و همچنین آهنگ های مشابه در پایین صفحه در بخش  پیشنهادها با کلیک بر روی لینک مورد نظر وارد صفحه شده و با لینک مستقیم دانلود کنید.

برای دانلود جدیدترین آهنگ هالووین و دیگر آهنگ های فارسی با دو کیفیت عالی و خوب و پخش آنلاین با ما همراه باشید.

امیدواریم که از دانلود آهنگ هالووین ریمیکس ۲۰۲۱ لذت برده باشید دیدگاه خود را پایین صفحه بگذارید.  

 • همچنین عضو کانال تلگرام شوید جدیدترین آهنگ ها بر روی کانال قرار داده میشوند.
 • برای اطلاع از پلی لیست ها اینستاگرام هیتصدا را فالو کنید.

پیشنهادها: 

 1. برای دانلود آهنگ های مهرماه ۱۴۰۰ (پاپ) کلیک کنید.
16,993 بازدید
دیدگاه ها

*دیدگاه های حاوی الفاظ رکیک تایید نمی شوند.

 1. فردین
  ۱۰ آبان ۱۴۰۰

  دمتون گرم عالی

 2. ن
  ۱۰ آبان ۱۴۰۰

  دهنت

 3. ناشناس
  ۱۰ آبان ۱۴۰۰

  😐این چه اهنگی؟

  • هالوینه
   ۱۲ آبان ۱۴۰۰

   خوبه
   بینظیر

 4. ناشناس
  ۱۳ آبان ۱۴۰۰

  عالی عالی عاشق اهنگاشون شدم عالی از ۱۰۰ تا یک ۱۰۰ میدم

 5. بیلی💚🖤
  ۱۳ آبان ۱۴۰۰

  این چه سمی بود😂😂😂😂مثلا روم زوم کنی توش چیکار میکنه؟؟؟😂😂😂😂😂😂😂😑😑😑اصن اسکویید گیم چرا اینجاس😂😂😂😂😂😂 دهنتون

 6. ناشناس
  ۳۰ مهر ۱۴۰۱

  عالی😘😘😘😘

 7. ناشناس
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

  واقعا دمت گرم …کاکو جونی ..
  از شیراز ..شهرک گلستان .

  اش خان عمو ..به وقت محلی .

  ۱۵\۵

  • تینا
   ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

   همشون عالی و دوسشون داشتم عالی بودن

هیتصدا